NFZ

 

SZANOWNI GOŚCIE NFZ SKIEROWANI NA LECZENIE SANATORYJNE
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA I NASZYCH PRACOWNIKÓW PROSIMY O ZGŁASZANIE
SIĘ DO SANATORIUM W DNIU PRZYJAZDU OD GODZ 14.00

 1. Mając skierowanie z NFZ należy zabrać ze sobą: – dokumentacje medyczną – aktualny dowód ubezpieczenia (legitymację ubezpieczeniową, odcinek renty/emerytury) – rzeczy osobiste – uwzględnić należy również (strój gimnastyczny, dres, obuwie sportowe) – jeżeli chorujemy na schorzenia przewlekłe, należy zaopatrzyć się w taką ilość leków, jaka wystarczy nam na czas pobytu w uzdrowisku
 2. Dzień pobytu na leczeniu uzdrowiskowym w warunkach stacjonarnych -pierwszy osobodzień rozpoczyna się o godz. 14.00 pierwszego dnia pobytu, a ostatni osobodzień kończy się o godzinie 12.00 ostatniego dnia pobytu-zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2009 r (Dz.U. z dnia 31 sierpnia 2009 r.)
 3. Odpłatność za leczenie w sanatorium dorosłych – Pacjent ponosi koszty przejazdu do sanatorium (i z powrotem), a także częściową odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania. Odpłatność za pobyt w sanatorium uzdrowiskowym jest różna ze względu na sezon oraz standard zajmowanego pokoju. Zasady częściowej odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie w uzdrowisku za 1 dzień pobytu w/g Rozporządzenia Ministra zdrowia z dnia 22 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (Dz.U. 252 z dnia 29.12.2010 poz 1698). Informację o wysokości stawek pacjent otrzymuje wraz ze skierowaniem. – Opłata klimatyczna (uzdrowiskowa), zgodnie z Uchwałą Rady Miasta z dnia 26. października 2011 r. Uchwała  Nr XIII/68/2011, której wysokość wynosi 4,50 zł za 1 dzień pobytu. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku.
 4. Pacjenci, którzy zostali wypisani przedterminowo z ich winy, bądź samowolnie przerwali kurację zobowiązani są do wniesienia opłaty celem pokrycia kosztów za pustostanie. Pobyty sanatoryjne – 130,00 zł/osobodzień.
 5. Usługi dodatkowe płatne (turnus 21 dni)
  • opłata za telewizor i czajnik – 150 zł/pokój
  • Miejsca parkingowe – ilość ograniczona – 15 zł / dzień
  • Wypożyczenie szlafroka – 25 zł / turnus
  • Wypożyczenie, wymiana ręcznika kąpielowego – 10 zł/duży
  • Przedprzyjazd – 150 PLN, nocleg ze śniadaniem
 6. Nie prowadzimy rezerwacji pokoi.
 7. Opłaty za pobyt należy uiścić najpóźniej w drugim dniu pobytu.