z prasy


październik 2008

Czar Starego Zdroju

Miejsce inne niż wszystkie…

Willa Stary Zdrój to azyl dla spragnionych spokoju. W otoczeniu zieleni czas płynie znacznie wolniej. Wyciszeni i zrelaksowani goście willi mogą czerpać garściami z dobroczynnych zabiegów oferowanych w tutejszym SPA.
„Stary Zdrój” to luksusowy obiekt usytuowany w sąsiedztwie polanickiego Parku Zdrojowego. Piękno i magia otaczającej przyrody pozwala gościom szybko pozbyć się zmęczenia i odzyskać siły witalne. W Willi znajdują się 54 miejsca noclegowe w komfortowo wyposażonych i i 2-osobowych pokojach. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada salę konferencyjną, salę fitness, windę, parking i hot-spot.
Gabinety zabiegowe obiektu wyposażone są w profesjonalny sprzęt medyczny. Bogata oferta zabiegów relaksujące-rehabilitacyjnych zadowoli najbardziej wymagających gości. W ofercie SPA znajdują się różnorodne masaże i kąpiele, sauna oraz jacuzzi. Dodatkową atrakcję stanowią zabiegi borowinowe, parafinowe, aromaterapeutyczne oraz „natrysk wrażeń”, będący połączeniem masażu wodnego i gry świateł. Wykwalifikowany personel Willi wykonuje zabiegi z elektro- i laseroterapii, jonoforezy i krioterapii. Goście korzystać mogą z zabiegów indywidualnych lub w pakietach. Weekendowy pakiet Exclusive zawiera 7 zabiegów, natomiast pakiet 7-dniowy trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie zalecone przez lekarza oraz trzy zabiegi z obszaru SPA. Oferta kulinarna Willi jest elastyczna – dostosowana do potrzeb i gustów gości. Niebawem uruchomiona zostanie restauracja dla osób z zewnątrz.wrzesień 2008

Różnorodność oferty skutecznie przyciąga gości
Po zdrowie do Willi Stary Zdrój

Do Willi Stary Zdrój przyjeżdżają głównie grupy nastawione na wypoczynek i relaks oraz leczenie. Obiekt ma także ofertę dla gości biznesowych.

Głównym atutem ośrodka wypoczynkowego – Willi Stary Zdrój jest atrakcyjne położenie, znajduje się on bowiem w miejscowości uzdrowiskowej Polanica-Zdrój, a konkretnie w starym i ciekawym pod względem przyrodniczo-krajobrazowym parku zdrojowym. Oprócz dobrej lokalizacji, obiekt oferuje gościom komfortowe warunki hotelowe oraz dobrze wyposażone gabinety spa, gdzie mogą oni korzystać z zabiegów relaksacyjno-rehabilitacyjnych, żeby wypocząć i zregenerować siły.
Willa Stary Zdrój w Polanicy powstała w miejscu pensjonatu Krokus, który znajdował się kiedyś przy ulicy Górskiej. Jego właścicielem był wówczas Fundusz Wczasów Pracowniczych. Po zmianach, jakie zaszły w kraju w latach 1990-2000 obiekt trafił w prywatne ręce, ale niezbyt szczęśliwie. Nowy właściciel zaczął remontować budynek, ale -jak się okazało – nie robił tego profesjonalnie i zrezygnował z dalszych prac. Pensjonat stałby pewnie do dzisiaj popadając w ruinę, gdyby nie znalazł się chętny do jego odkupienia.
Budynek nabyła firma Vital-Moor-Tur z Połczyna-Zdroju, która postanowiła go przebudować i zmodernizować. I tak powstał projekt autorstwa inż. arch. Jacka Zaleśnego z firmy Ar-cad z Polanicy-Zdroju, a wykonanie prac remontowo-budowlanych zlecono firmie P. W. Soncas należącej do Jerzego Chodubskiego z Połczyna-Zdroju. Firma Soncas, mająca doświadczenie i duże osiągnięcia w dziedzinie tego typu prac, była generalnym wykonawcą remontu jeszcze innego obiektu należącego do Vital-Moor-Tur – Willi Hopferówka w Połczynie-Zdroju. Firma kupiła go w stanie totalnej ruiny w 2001 roku i przekształciła w obiekt kuracyjno-wypoczynkowy o bardzo wysokim standardzie. Obiekt zdobył kilka liczących się nagród w konkursach budowlanych, m.in. w Konkursie Modernizacja Roku 2004 pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskie-go. Również efekt modernizacji i aranżacji Willi Stary Zdrój przeszedł oczekiwania inwestora. Ośrodek dzisiaj w niczym nie przypomina zaniedbanego Krokusa.

Baza noclegowa
W obiekcie są 52 miejsca noclegowe w 28 pokojach jedno- i dwuosobowych. Został on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – są tu niezbędne podjazdy, zainstalowano też windy. Każdy pokój wyposażono w łazienkę, mini-barek, TV/SAT oraz telefon. Na terenie całego obiektu goście mogą korzystać z Internatu za pośrednictwem łącza Wi-Fi. Nocleg ze śniadaniem w pokoju jednoosobowym kosztuje 130 zł, za dwójkę trzeba zapłacić 200 zł. Willa Stary Zdrój
organizuje pobyty siedmio- i 14-dniowe, jak również pobyty weekendowe. – Jesteśmy otwarci zarówno na grupy przyjeżdżające na dłuższe pobyty rehabilitacyjne, ale także na gości biznesowych – mówi prezes spółki Vital-Moor-Tur, Jerzy Chodubski. W obiekcie możliwe jest organizowanie spotkań biznesowych i konferencji – w tym celu udostępnia się uczestnikom salę klubową z 50 miejscami. – Chcemy, aby nasi klienci mogli u nas połączyć biznes z wypoczynkiem, dlatego podróżujących w sprawach biznesowych zachęcamy do korzystania z oferty rehabilitacyjnej – wyjaśnia Aneta Kucierska, dyrektor marketingu w firmie Vital-Moor-Tur. Większość stanowią jednak osoby zdecydowane na dłuższe pobyty relaksacyjno-rehabilitacyjne. Ważnymi klientami Willi Stary Zdrój są grupy niemieckich turystów, których firma pozyskuje poprzez współpracę z zagranicznymi biurami podróży. Co ciekawe, Willa gości często w swoich progach polską grupę singli.

Zaplecze spa
Gabinety zabiegowe zostały wyposażone w profesjonalny sprzęt medyczny, dzięki czemu ośrodek jest w stanie zaoferować gościom różnorodne zabiegi i masaże – klasyczne, limfatyczne, podwodne oraz perełkowe. Ponadto w ofercie są kąpiele solankowe, relaksacyjne, a także zabiegi z użyciem parafiny i borowiny. Wśród przyjemności, jakie czekają na kuracjuszy, jest aromatoterapia, sauna, jacuzzi oraz „natrysk wrażeń”, czyli zabieg będący połączeniem masażu wodnego i gry świateł. Goście mogą się również zdecydować na wykonywane przez wykwalifikowany personel zabiegi w postaci elektro- i laseroterapii, jonoforezy czy krioterapii. Jak mówią właściciele, najpopularniejsze zabiegi to te z zastosowaniem borowiny, poza tym hydroterapia i krioterapia, będące antidotum w szczególności na schorzenia ruchowe. Pojedyncze ceny takich zabiegów wahają się od 10 zł do 25 zł, ale goście mogą skorzystać z całych pakietów pobytowych. W zakres weekendowego pakietu Exclusive wchodzi siedem zabiegów, masaż klasyczny, hydro-masaż, kąpiel perełkowa z aromaterapią, zabieg borowinowy lub krioterapia do wyboru, zabieg parafinowy na dłonie, masaż uciskowy BOA oraz dwa razy po 60 min. sauny, jacuzzi lub „natrysku wrażeń”. Pakiet weekendowy kosztuje 400 zł przy pobycie w pokoju jednoosobowym i 330 zł za osobę w przypadku noclegu w pokoju dwuosobowym. Goście pragnący skorzystać z dłuższej terapii, mogą zdecydować się na pakiet siedmiodniowy, rehabilitacyjny w cenie 1050 zł (pokój jednoosobowy) lub 910 zł / os. (pobyt w pokoju dwuosobowym). W cenie są trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie zaordynowane przez lekarza oraz trzy razy spa (sauna, jacuzzi, „natrysk wrażeń”). W ramach pakietów kuracjuszom zapewniane jest oczywiście wyżywienie.

Oferta gastronomiczna
Oferta kulinarna Willi Stary Zdrój to przede wszystkim kuchnia polska, wśród dań są też bardziej wymyślne potrawy, takie jak stek z łososia, befsztyk z polędwicy wołowej czy indyk w żurawinie. Na życzenie gości kucharze przygotowują nawet dania wegetariańskie i dietetyczne. Na razie w ośrodku nie ma restauracji, funkcjonuje jedynie jadalnia z zapleczem gastronomicznym, która jest otwarta również dla osób z zewnątrz chcących wstąpić np. na kawę. – W niedługim czasie planujemy otwarcie w środku restauracji, a latem biesiadowanie przeniesie się również na zewnątrz, gdzie przygotowana zostanie specjalna przestrzeń do grillowania – zapowiada Aneta Kucierska.